Restaurants in Main Market

Dobra włoska restauracja
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród szerokich możliwości, które daje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne jedzenie włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Italian Cuisine in Krakow Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *